Hurricane Classic
Merritt Island, FL

2021 Participating Teams

Registration Closed

Age Gender ClubName
U9 Boys
u9 Boys Space Coast United 1
u9 Boys Space Coast United 2
u9 Boys East Orlando
u9 Boys BSA
u9 Boys Barça Academy Orlando
u9 Boys Brevard Beachside
u9 Boys Port Orange
U10 Boys
u10 Boys Space Coast United
u10 Boys Brevard Soccer Academy
u10 Boys Space Coast United SC
u10 Boys Brevard Beachside
u10 Boys IYSA
U11 Boys
U11 Boys Titusville soccer club
U11 Boys Brevard Soccer Academy
U11 Boys Indialantic
U11 Boys Brevard Beachside
U11 Boys Port St John
U11 Boys Central Brevard
U12 Boys
u12 Boys EOFC Knights
u12 Boys Space Coast United
u12 Boys Titusville Soccer Club
u12 Boys No Limits SC
u12 Boys BSA
u12 Boys Barça Academy Orlando
U13 Boys
u13 Boys Port Orange
u13 Boys NL UNITED
u13 Boys Port St John
u13 Boys No Limits SC
u13 Boys Titusville Soccer Club
u13 Boys Saint Cloud
u13 Boys Orlando City
U14 Boys
u14 Boys IYSA Force
u14 Boys NL UNITED
u14 Boys Brevard Beachside
u14 Boys No Limits SC
u14 Boys PSL Hurricanes
u14 Boys Brevard Soccer Academy
U15 Boys
U15 Boys Brevard Soccer Academy
U15 Boys Maitland Soccer
U15 Boys Central Florida SC
U15 Boys PSL Hurricanes
U15 Boys Space Coast
U15 Boys Lake County Soccer Club
U15 Boys Titusville soccer club
U15 Boys Golden Goal
U16 Boys
U16 Boys Titusville Soccer Club
U16 Boys OCYS
U16 Boys NL UNITED
U16 Boys POSC
U16 Boys West Florida Flames
U17 Boys
u17 Boys NL UNITED
u17 Boys Indialantic
u17 Boys Central Florida SC
u17 Boys St Cloud
u17 Boys Mako
u17 Boys Martin County United
U19 Boys
U19 Boys Spacecoast United
U19 Boys NL UNITED
U19 Boys Port Orange
U19 Boys South Orlando
U9 Girls
u9 Girls SCUSC
u9 Girls Central Brevard Soccer
u9 Girls East Orlando
u9 Girls BSA
U10 Girls
u10 Girls Space Coast United Soccer Club
u10 Girls Mako SC
u10 Girls Mako SC
u10 Girls NL UNITED
u10 Girls Central Brevard Soccer
U11 Girls
U11 Girls Orlando City Seminole Soccer
U11 Girls Central Brevard Soccer
U11 Girls Port St John
U11 Girls Brevard Soccer Academy
U11 Girls East Orlando
U11 Girls Brevard Beachside
U12 Girls
u12 Girls Space Coast United SC
u12 Girls Central Brevard Soccer
U12 Girls NL UNITED
U12 Girls Brevard Beachside
U12 Girls East Orlando
u12 Girls BSA
u12 Girls Miami Springs Soccer Club
u12 Girls Ormond Beach
U13 Girls
U13 Girls Titusville Soccer Club
U13 Girls Indialantic
U13 Girls No Limits SC
U13 Girls Nona
U14-15 Girls
U14 Girls NL UNITED
U14 Girls Callahan Soccer Club
U14 Girls Port St Lucie
U15 Girls St. Cloud u15G
U16 Girls
U16 Girls Space Coast United
U16 Girls PSL Hurricanes
U16 Girls Barça Academy Orlando
U16 Girls Callahan Soccer Club
U17-18 Girls
u17 Girls Titusville Soccer Club
u17 Girls NL UNITED
u17 Girls Miami Springs
u18 Girls South Orlando
U19 Girls
u19 Girls Space Coast United
u19 Girls Central Brevard Soccer
u19 Girls Port Orange
u19 Girls Martin County United
u19 Girls Miami Springs

2020 Participating Teams

Age Gender Club
9 Boys Indialantic
9 Boys East Orlando FC
9 Boys Central Brevard
9 Boys Space Coast
10 Boys Indialantic
10 Boys Space Coast White
10 Boys Barcelona Soccer Academy
10 Boys Space Coast Red
11 Boys Indialantic
11 Boys Space Coast
11 Boys East Orlando FC
11 Boys Barcelona Soccer Academy
12 Boys Space Coast
12 Boys Indialantic
12 Boys PSL Soccer Club
12 Boys Port St John
12 Boys Brevard Beachside
12 Boys Orlando City
13 Boys PSL Soccer Club
13 Boys Space Coast
13 Boys Indialantic
13 Boys Beachside Impact
13 Boys Port St John
13 Boys TBU OSSA
13 Boys Maitland
13 Boys Beachside Impact 2
14 Boys Space Coast
14 Boys Indialantic
14 Boys PSL Soccer Club/Hurricanes
14 Boys Maitland
14 Boys Futbol First Academy
15 Boys Indialantic
15 Boys PSL Soccer Club
15 Boys Space Coast
15 Boys Port Orange
15 Boys GOSA
15 Boys Brevard Beachside
16 Boys SportsParadize SA
16 Boys East Orlando FC
16 Boys Lake County
17 Boys GOSA
17 Boys PSL Soccer Club
17 Boys Sports Paradize Soccer Academy
17 Boys SportsParadize SA
17 Boys Nona Soccer Academy
17 Boys Orlando City
17 Boys Space Coast
18 Boys SportsParadize SA
19 Boys Sports Paradize Soccer Academy
19 Boys SportsParadize SA
19 Boys Space Coast
19 Boys Orlando City
9 Girls Mako/PSL United
9 Girls Space Coast
10 Girls Central Brevard
10 Girls Space Coast
11 Girls Central Brevard
11 Girls PSL Soccer Club
11 Girls Beachside Impact
11 Girls East Orlando FC
11 Girls Orlando City
13 Girls Beachside
14 Girls Central Brevard
14 Girls IYSA
14 Girls Space Coast
15 Girls Brevard Beachside
15 Girls PSL PSL Soccer Club
15 Girls Indialantic
15 Girls Jensen Beach
16 Girls Brevard Beachside
16 Girls Central Brevard
16 Girls Maimi Springs
16 Girls Auburndale
17 Girls SportsParadize SA
17 Girls Titusville
17 Girls PSL PSL Soccer Club
17 Girls Indialantic
18 Girls Central Brevard
18 Girls Brevard Beachside
19 Girls Space Coast
19 Girls Miami Springs
19 Girls SportsParadize SA
19 Girls Indialantic
19 Girls East Orlando FC
19 Girls Stetson

2019 Participating Teams

Age Gender Club
10 Boys Space Coast
10 Boys InstituteFC
10 Boys Port St Lucie
10 Boys Indialantic
10 Boys East Orlando Futbol Club
10 Boys Space Coast
10 Boys Indialantic Force Black
10 Boys Indialantic u9
11 Boys Port Saint Lucie
11 Boys Port St Lucie Soccer Club
11 Boys Port St John
11 Boys InstituteFC
11 Boys Indialantic
11 Boys St. Cloud
11 Boys Beachside Impact
12 Boys Titusville
12 Boys Indialantic Force
12 Boys Port Orange
12 Boys Port St John
12 Boys InstituteFC
12 Boys InstituteFC
12 Boys Lake County
12 Boys Lake County
12 Boys Brevard Beachside
12 Boys South Orlando
13 Boys Nona Soccer Academy
13 Boys Space Coast
13 Boys Port Saint Lucie
13 Boys Port St Lucie Soccer Club
13 Boys InstituteFC
13 Boys Indialantic
13 Boys Indian River
13 Boys Titusville
13 Boys East Orlando
14 Boys Port St Lucie Soccer Club
14 Boys Port St John
14 Boys InstituteFC
14 Boys InstituteFC
14 Boys Space Coast
14 Boys Indialantic
14 Boys Port Orange
15 Boys Space Coast
15 Boys Port St Lucie Soccer Club
15 Boys Beachside Impact
15 Boys South Orlando
15 Boys TBU-OSSA
16 Boys Space Coast
16 Boys North Lakeland Youth Soccer
16 Boys Port St John
16 Boys Beachside Impact
17 Boys Sebastian
17 Boys North Lakeland Youth Soccer
17 Boys Port Orange
17 Boys Space Coast
17 Boys Coral Gables
17 Boys East Orlando
18 Boys Space Coast
19 Boys CNFHS First Hernando YSC
19 Boys InstituteFC
19 Boys InstituteFC
19 Boys Space Coast Red
19 Boys North Lakeland
19 Boys Martin United
10 Girls Space Coast u9
10 Girls Beachside Impact u9
10 Girls Central Brevard
10 Girls Indian River
11 Girls Indialantic
11 Girls East Orlando Futbol Club
11 Girls Orlando
12 Girls St. Cloud
12 Girls Space Coast Red
12 Girls Indialantic
12 Girls Indian River
12 Girls Brevard Beachside
12 Girls Port Orange
13 Girls Clermont FC
13 Girls Port St Lucie Soccer Club
13 Girls Central Brevard
13 Girls Brevard Beachside
14 Girls Indialantic
14 Girls Florida Krush Kraze
14 Girls Pinecrest Premier
14 Girls Central Brevard
15 Girls MSVG - Coral Gables
15 Girls Central Brevard
15 Girls Florida Rush
16 Girls Lake County
16 Girls Port St Lucie Soccer Club
16 Girls Port Orange Soccer Club
16 Girls FKK
17 Girls Tampa Dynamo
17 Girls Central Brevard
17 Girls East Orlando Futbol Club
17 Girls Port Orange Soccer Club
18 Girls Port Orange
18 Girls South Orlando
18 Girls East Orlando
19 Girls Dunedin Stirling Soccer
19 Girls Ormond Beach

2018 Participating Teams

Age Gender Club
9 Boys Indialantic Force
9 Boys Port St Lucie
9 Boys CBS (pending)
10 Boys Port St Lucie
10 Boys Indialantic Force
10 Boys Satellite Beach
11 Boys Space Coast
11 Boys Indialantic Force
11 Boys Lake County Soccer Club
11 Boys Beachside Impact
11 Boys Brevard Beachside Impact
11 Boys Titusville
12 Boys Space Coast
12 Boys Space Coast
12 Boys Port St Lucie
12 Boys Port St Lucie
12 Boys Port St Lucie
12 Boys GOSA
12 Boys Space Coast
12 Boys Southeast Volusia
12 Boys Saint Cloud
12 Boys Titusville
12 Boys Tampa Bay United
12 Boys Park United
13 Boys Coral Gables
13 Boys Lake County
13 Boys GOSA
13 Boys Sebastian
13 Boys Port St John
13 Boys Port st Lucie
13 Boys Titusville
13 Boys Space Coast
13 Boys Southeast Volusia
14 Boys ASG
14 Boys Port St Lucie
14 Boys Martin United Soccer Club
14 Boys Space Coast
14 Boys GOU
14 Boys Indialantic Force
15 Boys Space Coast
15 Boys Ronaldo Academy
15 Boys Port St Lucie
15 Boys Port St John
15 Boys Sebastian
15 Boys Port St John
15 Boys Park United
15 Boys Ormond Beach
16 Boys South Orlando SC
16 Boys Space Coast
16 Boys GOU
17 Boys First Hernando
17 Boys Space Coast
18 Boys Titusville
18 Boys Port st Lucie
18 Boys CAPE CORAL CYCLONES
18 Boys Central Brevard
18 Boys Brevard Beachside Impact
19 Boys Space Coast
19 Boys Port St John
19 Boys CCSC
10 Girls Southeast Volusia Soccer Club
10 Girls PSL United Soccer Club
10 Girls Park United
10 Girls CBS (pending)
11 Girls Indialantic Force
11 Girls Port St Lucie
11 Girls Beachside Impact
11 Girls Saint Cloud
12 Girls Port St John
12 Girls Indialantic Force
12 Girls Mako PSL
12 Girls Indialantic Force
13 Girls Lake County Soccer Club
13 Girls Indialantic Force
13 Girls Central Brevard
13 Girls South Orlando
13 Girls Beachside Impact
14 Girls Beachside Impact
14 Girls Jensen Beach
15 Girls Space Coast
15 Girls Lake County
15 Girls Port St Lucie
15 Girls South Orlando
15 Girls Indialantic
16 Girls Florida Rush
16 Girls Orlando City
16 Girls Park United
16 Girls Coral Gables
17 Girls Space Coast
17 Girls Park United
17 Girls Indialantic
18 Girls Coral Gables
18 Girls Port St Lucie
18 Girls South Orlando SC
18 Girls Indialantic Force
19 Girls Space Coast
19 Girls Ormond Beach
19 Girls Indialantic
19 Girls Port St John

2017 Participating Teams

(More Pending - General Registration OPEN through 8/1)

Age Gender Club
09 Boys South Orlando
10 Boys Wesley Chapel
10 Boys Titusville
10 Boys indialantic
10 Boys Lake County
10 Boys Florida Rush
10 Boys Port St Lucie
10 Boys Martin County
10 Boys South Orlando
11 Boys Titusville
11 Boys Indialantic
11 Boys PSJ
11 Boys BSA1
11 Boys BSA2
11 Boys South Volusia
11 Boys Space Coast
11 Boys St. Cloud
12 Boys PSL Hurricanes1
12 Boys PSL Hurricanes2
12 Boys Titusville
12 Boys Indialantic
12 Boys PSJ
12 Boys BSA1
12 Boys BSA2
12 Boys Four Corners
12 Boys Southeast Volusia
12 Boys GOU
12 Boys Space Coast
13 Boys Brevard Beachside 1
13 Boys Brevard Beachside 2
13 Boys Sebastian
13 Boys PSJ
13 Boys Indialantic
13 Boys South Volusia
13 Boys BSA 1
13 Boys BSA 2
13 Boys Lake County
14 Boys PSL Hurricanes
14 Boys Titusville
14 Boys Space Coast
14 Boys Beachside Impact
14 Boys Space Coast
14 Boys Lake County
15 Boys Southeast Volusia
15 Boys FC Florida
15 Boys Sebastian
15 Boys Port St John
15 Boys Orlando City
15 Boys BSA1
15 Boys BSA2
15 Boys Space Coast
15 Boys FKK
15 Boys Royal Palm Beach
15 Boys Tampa Bay United
16 Boys Titusville
16 Boys GOSA
16 Boys BSA
16 Boys Beachside Impact
16 Boys OCYS
16 Boys GOU
17 Boys PSJ (Pending)
17 Boys Mako PSL United SC
17 Boys Southeast Volusia
17 Boys Driftwood
18 Boys FKK
18 Boys Southeast Volusia
19 Boys Indialantic
19 Boys Haiti
19 Boys PSJ
19 Boys Davie United
19 Boys OCYS
19 Boys Alachua SA
19 Boys BSA
11 Girls Indialantic1
11 Girls Indialantic2
11 Girls BSA1
11 Girls BSA2
11 Girls Space Coast
11 Girls Port St Lucie
11 Girls Beachside Impact
11 Girls Beachside Impact Alpha
12 Girls Space Coast
12 Girls PSJ
12 Girls Indialantic
12 Girls BSA
12 Girls South Orlando
13 Girls BSA
13 Girls Jensen Beach
13 Girls Space Coast
13 Girls Florida Rush
13 Girls PSJ (Pending)
14 Girls PSL Hurricanes1
14 Girls PSL Hurricanes2
14 Girls Space Coast
14 Girls Indialantic
15 Girls Witer Haven
15 Girls Indialantic
15 Girls Space Coast
16 Girls Florida Rush
16 Girls Space Coast
17 Girls South Orlando
17 Girls Indialantic
17 Girls Sumter County
17 Girls Space Coast
18 Girls Coral Gables
18 Girls Oldsmar
18 Girls Florida Rush
19 Girls PSJ
19 Girls Makos
19 Girls BSA

2016 Participating Teams

Age Gender Club
9 Boys Port St John
9 Boys FC Treasure Coast
9 Boys Wesley Chapel
9 Boys Lake County
10 Boys Indialantic
10 Boys Port St John
10 Boys Titusville
10 Boys Maitland
10 Boys Palm Bay
10 Boys St. Cloud
11 Boys South Brevard
11 Boys South Brevard
11 Boys BSA
11 Boys BSA
11 Boys Indialantic
11 Boys South Brevard
11 Boys South Brevard
11 Boys Port St John
11 Boys Greater Osceola
11 Boys Southeast Volusia
12 Boys BSA
12 Boys BSA
12 Boys Space Coast
12 Boys South Brevard
12 Boys South Brevard
12 Boys Port St John
12 Boys Lake County
12 Boys Southeast Volusia
12 Boys Beachside Impact
12 Boys GOU
12 Boys Space Coast
13 Boys Beachside Impact
13 Boys BSA
13 Boys BSA
13 Boys Space Coast
13 Boys Martin United
13 Boys South Orlando
14 Boys BSA
14 Boys Indialantic
14 Boys Fort Pierce Pumas
14 Boys Port Orange
14 Boys Auburndale Youth SC
14 Boys Beachside Impact
14 Boys Beachside Elite Impact
14 Boys Space Coast
16 Boys BSA u15
16 Boys West Fl Flames u15
16 Boys CBS
16 Boys BSA
16 Boys Space Coast
16 Boys Port Orange
16 Boys Port St. Johns
16 Boys Titusville
17 Boys Space Coast
17 Boys Martin County
18 Boys Central Brevard
18 Boys ASA
18 Boys Port St John
18 Boys South Orlando
19 Boys Port St John
19 Boys Space Coast
19 Boys West FL Flames
19 Boys Orlando City
10 Girls South Brevard
10 Girls Indialantic
10 Girls Port St John
10 Girls St Cloud
11 Girls BSA
11 Girls Central Brevard
11 Girls Oldsmar SC
11 Girls Port St John
11 Girls Clermont FC
11 Girls Park United
12 Girls B5BSA
12 Girls Port St John
12 Girls Central Brevard
12 Girls TEAM NEEDED
13 Girls Indialantic
13 Girls BSA
13 Girls Four Corners
13 Girls Space Coast
13 Girls Orlando City
13 Girls Beachside Impact
14 Girls Beachside Indialantic
14 Girls BSA
14 Girls Orlando City
14 Girls Beachside Impact
14 Girls Orlando City East
15 Girls BSA
15 Girls AFX
16 Girls Space Coast
16 Girls Oldsmar SC
16 Girls Central Brevard (pending)
16 Girls Indialantic Force
16 Girls South Brevard
17 Girls Port Orange
17 Girls Space Coast
17 Girls Indialantic
17 Girls Ft. Lauderdale
17 Girls Coral Gables
18 Girls Port St John
18 Girls ACYS
18 Girls Celtics (pending)
18 Girls Cape Coral (pending)
19 Girls Four Corners

Hurricane Classic